ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı; BGYS İç Tetkitçi – İç Denetçi Eğitimi16 saat (2 Gün)  - 09:00-12:00; 13:00-18:00Eğitim Ücreti: 2000,00 TL

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı; BGYS İç Tetkitçi – İç Denetçi Eğitimi , ISO 27001 BGYS’nin tetkik edilmesi ve raporlanması, iç tetkiklerin yönetilmesi, bulguların dokümante edilmesi ve takibi ile, her türlü dış tetkiklere ve denetimlere hazır olunması için dikkate alınması gereken hususlar ve denetim pratikleri irdelenecektir.

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI;

BGYS İÇ TETKİKÇİ – İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ

(2 GÜN)

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, kurumların bilgi varlıklarını korumaları, bilgi güvenliği ve siber güvenlikle ilgili gereksinimlerini anlamaları, bu gereksinimleri kurum veya organizasyonel birim düzeyinde karşılamaları ve dünyada en yaygın kullanılan bilgi güvenliği standardını uygulayarak sistematik ve sürekli iyileşen bir yönetim sistemi kurmalarını sağlamaktadır. ISO 27001’in kurumlarda sürekliliğinin sağlanması, Planla-Uygula-Kontrol Et-Önlem Al döngüsünün tamamlanması ile gerçekleştirilmektedir. Bu döngünün özellikle Kontrol Et ve Önlem Al aşamalarının gerçekleşmesindeki en önemli bileşenlerden biri de İç Tetkiktir. İç Tetkikin yapılması Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin kuruluşu ve sürekli iyileştirme döngüsünü tamamlaması açısından belgelendirmede ve yenilemede dikkate alınan en önemli unsurlardandır.

KİMLER KATILMALI:

Kurumlarda kritik bilgiler ile iş yapan ve Bilgi Güvenliği konusunda İç ya da Dış Denetim ve Tetkiklere taraf olan tüm yöneticiler (BT, Bilgi-İşlem, İK, Muhasebe, Üretim, Satış, Lojistik, İthalat – İhracat, Kalite Yönetimi, vb.), Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) konusunda eğitim almış ve ISO 27001 İç Tetkikçi olmak isteyenler, Bilgi Teknolojileri Yöneticileri ve çalışanları, Bilgi Güvenliği Yöneticileri, Bilgi Güvenliği Uzmanları, Risk Yöneticileri, özel, kamu ve finans kuruluşlarının bilgi teknolojileri güvenliği ve risklerini yönetecek çalışanlar, BT süreçlerini denetleyecek İç Denetçiler, IT Denetçileri, Bilgi Güvenliği Yönetim Standardı, kavramlar ve uygulamalar hakkında nasıl denetim yapılacağı konusunda bilgilenmek isteyen tüm uzman ve yöneticiler bu eğitime katılabilir.

EĞİTİM YAKLAŞIMI:

Bu eğitim ile katılımcılara ISO 27001 BGYS’nin tetkik edilmesi ve raporlanması, iç tetkiklerin yönetilmesi, bulguların dokümante edilmesi ve takibi ile, her türlü dış tetkiklere ve denetimlere hazır olunması için dikkate alınması gereken hususlar ve denetim pratikleri irdelenecektir. Eğitim içerisinde uygulamalı denetim simülasyonları ve egzersizler yer alacaktır.

EĞİTİM ÖNŞARTI:

İç Tetkikçi eğitimi öncesinde, ISO 27001 BGYS Bilinçlendirme veya Uygulama eğitimlerimizden birini almış olma şartı bulunmaktadır.

EĞİTİM KONULARI ve İÇERİĞİ:

 • Tetkik Türleri ve Aşamaları
 • Tetkik Kriterleri
 • Tetkiklerde Görev Alanlar / Taraflar
 • Tetkik Planlaması
  • Planlama Çalışması Uygulaması
 • Tetkik Hazırlıkları
  • Soru / Kontrol Listesi Uygulaması
 • Tetkikin Uygulanması
  • Tetkik Simulasyonu
  • Örnek Olayların İncelenmesi ve Tetkik Bakış Açısı
 • Tetkikin Raporlanması
  • Düzeltici Önleyici Faaliyet (DÖF) Raporlama
 • Tetkikin Takibi ve Kapatılması

PROGRAM SÜRESİ  : 16 saat (2 Gün)  - 09:00-12:00; 13:00-18:00

PROGRAM YERİ       : Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu-Bursa

PROGRAM ÜCRETİ  : %8 KDV dahil 2.000 TL

TÜRKİYE HALK BANKASI  ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ŞB.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ HESABI

IBAN NO  :   TR04 0001 2001 3290 0006 0001 07

SINIF ÖZELLİKLERİ:

Her Grup Minimum 12 / Maksimum 25 Kişi ile açılır

Ön Kayıt Alınır. Minimum 12 Kişi başvurması durumunda Eğitim Planlanır. Kesin kayıt için tarafınıza bilgilendirme yapılır. Bu nedenle güncel iletişim bilgilerinin sağlanması önemlidir.

Toplu talep olması halinde, Kurumlara ve Gruplara istenilen yerde ve karşılıklı belirlenecek zamanlarda eğitim planlanır ve gerçekleştirilir.Eğitim Ücreti: 2000,00 TL