Kredi Analizleri Ve Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi


Hafta İçi 3 Gün 09:00-12:00 ve 13:00-16:00

(18 Saat)Eğitim Ücreti: 1000,00 TL

İşletme varlıklarının yabancı kaynak ve öz kaynak gibi iki temel kaynağı vardır. Yabancı kaynaklar içinde en önemli kaynak Ticari Nitelikli kaynakları ile günümüzde çok değişik yöntemleri ile kredi ve finans kurumlarının kullandırdığı mali borçlar yer almaktadır. Ekonomik göstergelerdeki değişmeler ışığında yabancı kaynak kullanmanın uzun dönemde işletme için finansman yükü getirmesine rağmen işletme tüzel kişiliği için değerlendirilmesi gereken bir kaynaktır.

KREDİ ANALİZLERİ VE KREDİ TALEPLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

İşletme varlıklarının yabancı kaynak ve öz kaynak gibi iki temel kaynağı vardır. Yabancı kaynaklar içinde en önemli kaynak Ticari Nitelikli kaynakları ile günümüzde çok değişik yöntemleri  ile kredi ve finans kurumlarının kullandırdığı mali borçlar yer almaktadır. Ekonomik göstergelerdeki değişmeler ışığında yabancı kaynak kullanmanın uzun dönemde işletme için finansman yükü getirmesine rağmen işletme tüzel kişiliği için değerlendirilmesi gereken bir kaynaktır.

İşletme yönetimlerince düzenlenen mali tablolar işletmelerin kredi kurumları nezdindeki kredibilitesini ortaya çıkarmaktadır. İşletmelerin zorunlu durumlarda kredi kullanım öncesi kredi kurumları nezdindeki değerlendirilmesi, puanlandırılması ve kredi limiti yönetimin başarısı için önem arzetmektedir.

 Eğitim İçeriği:

  • Kredi Analizi
  • Mali Tabloların Analize Uygun Düzenlenmesi
  • Kredi Analizinde Kullanılan Teknikler
  • Kredi Teminatları ve Teminatlarının Türleri
  • İşletmelerde Kredi Noktasında Kırmızı Bayraklar

 

Program Süresi:
18 saat-Hafta İçi 3 Gün 09.00-12.00 ve  13.00-16.00

Her Grup Minimum 20 / Maksimum 30 Kişi ile açılır

Program Yeri: Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu-Bursa

Program Ücreti: %8 KDV dahil 1.000 TL

Ön Kayıt Alınır. Minimum 20 Kişi başvurması durumunda Eğitim Planlanır. Kesin kayıt için tarafınıza bilgilendirme yapılır. Bu nedenle güncel iletişim bilgilerinin kayıtlanması önemlidir.

Toplu Talep Olması Halinde İstenilen Yerde ve İstenilen Zamanda Eğitim planlanır ve gerçekleştirilir.

Kurumsal Çözümler için fiyatlar karşılıklı görüşme sonucu belirlenir.

 Eğitim Ücreti: 1000,00 TL